Menu główne:
Firma Bitsight przeprowadziła badania wśród 30 700 swoich klientów i okazało się, że w 25% z tych firm pracownicy pobierają pirackie treści. Problemem jest jednak nie sam fakt korzystania z takich treści, co niebezpieczeństwo związane z ich pobieraniem. Z badań Bitsight wynika bowiem, że 38% pirackich gier i 43% pirackich aplikacji było zarażonych szkodliwym oprogramowaniem. Podczas badań nie rozróżniano świadomego i nieświadomego pobierania, gdy np. komputer użytkownika był częścią botnetu.
Ledwie w internecie rozniosła się informacja o znalezieniu dwóch tylnych drzwi w urządzeniach sieciowych firmy Juniper Networks, a już wskazano prawdopodobnego winnego ich istnienia. Ralf-Philipp Weinmann, niemiecki ekspert ds. bezpieczeństwa komputerowego, twierdzi, że za backdoorami stoi NSA.
Z dzisiejszego przeglądu dowiecie się m.in. o kontrowersyjnych zapisach w nowelizacji ustawy o policji, która może wejść w życie już w lutym 2016 r., o możliwości zarabiania na lukach wykrytych w oprogramowaniu Tor i wiele więcej.
Z dzisiejszego przeglądu dowiecie się m.in. o tym, że klucze odzyskiwania funkcji BitLocker w systemie Windows 10 są przesyłane na serwery Microsoftu i to bez powiadamiania o tym fakcie użytkownika. Przeczytacie o zagrożeniu, jakie stwarza wtyczka AVG Web TuneUp instalowana w przeglądarce Chrome, oraz wiele więcej.
Z dzisiejszego przeglądu dowiecie się m.in. jak za pomocą terminali można kraść dane z kart płatniczych, dlaczego lepiej nie wpisywać PIN-ów ręką z założonym smartwatchem, jaką łatkę od Adobe warto zainstalować przed Nowym Rokiem i wiele więcej.