Menu główne:
Wśród cyberzagrożeń są dwa nurty- jeden to wyłudzanie pieniędzy i danych, drugi - coraz bardziej zaawansowane ataki na kluczowe systemy. Takie akcje mogą być niezauważone przez dłuższy czas. Kiedy jednak wyjdą na jaw, może się okazać, że dziesiątki tysięcy małych ataków to nic w porównaniu z tym jednym, o którym nie wiedzieliśmy. Dlatego analizy zagrożeń są niezbędne. Jeśli ograniczymy się tylko do reagowania – zginiemy - mówi Krzysztof Silicki, doradca dyrektora NASK i współzałożyciel CERT Polska w rozmowie z Cyberdefence24.
Dyrektywa NIS czeka już tylko na formalne zatwierdzenie przez Parlament Europejski i ma wejść w życie w sierpniu 2016 r. Jej najważniejszym założeniem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy państwami członkowskimi i Komisją Europejską oraz Agencją Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA), w zakresie przeciwdziałania ryzykom i zagrożeniom dla sieci i systemów informatycznych - pisze Magdalena Gąsowska z Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.
Strony internetowe oparte na otwartych platformach, takich jak WordPress, Joomla!, Drupal lub Magento są narażone na cyberataki. Średnio zdolny haker bez problemu przejmie kontrole wykorzystując jeden z tych silników. Wystarczy, że przestępcy znajdą sposób na zaatakowanie jednej z platform, a pozostałe trzy stoją przed nimi otworem.
Z dzisiejszego przeglądu dowiecie się m.in. o nowo wydanej aktualizacji, która powinni zainteresować się użytkownicy Flash Playera, o zawiłych relacjach pomiędzy FBI a pewnym ukraińskim hakerem i wiele więcej.
Firmy Adobe, Google, Microsoft i Wordpress opublikowały najnowsze poprawki dotyczące bezpieczeństwa swych aplikacji. Zostały one zakwalifikowane jako „ważne” lub „krytyczne” i dlatego należy je niezwłocznie zainstalować – apelują eksperci z Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe, który działa jako CERT.GOV.PL w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.