Menu główne:
W Norwegii piractwo zostało prawie wyeliminowane. Czy branża muzyczna może się dzięki temu cieszyć ze znacznego zwiększenia zysków? Nie.
Więcej: Piractwo powoduje ogromne straty dla branży muzycznej? Mamy dowód, że nie
Walka z piractwem niewątpliwie przysporzyła koncernowi Google mnóstwo dodatkowej pracy. Jak bowiem donosi witryna TorrentFreak, w ubiegłym roku firma otrzymała od właścicieli praw autorskich ponad 345 milionów żądań, dotyczących usunięcia z wyszukiwarki pirackich linków.
Więcej: Google zasypywane żądaniami usuwania pirackich linków
Wielkie koncerny często usiłują nam wmówić, że piractwo jest szkodliwe dla rynku, ponieważ powoduje wielkie straty. Tymczasem już dawno udowodniono, że jest korzystne, ponieważ pełni funkcję marketingową pozwalając lepiej dotrzeć do klienta. Microsoft wreszcie to zrozumiał, ponieważ oficjalnie przyznał, że piractwo jest dla koncernu typowym freemium.
Więcej: Piractwo jest dla nas korzystne -
Wielu zarzuca koncernowi Google bierność w zwalczaniu piractwa. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest i amerykański gigant nieustannie podejmuje działania zmierzające do ograniczenia jego skali. Jak wynika z najnowszych doniesień, dotychczas koncern usunął ze swej wyszukiwarki ponad 500 milionów linków prowadzących do nielegalnych materiałów.
Więcej: Google zaciekle walczy z piractwem
O piractwie mówi się najczęściej w kategoriach muzyki, filmów i gier komputerowych, ale cyfrowe książki także są dotknięte tą plagą.
Więcej: Technologia Digimarc bronią przeciwko piraceniu e-